Այսօրվանից մեկնարկում են Հայաստանի Հանրապետություն-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության խորհրդով Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերը: Վաղը Ստեփանակերտի գլխավոր մարզադաշտում կկայանա խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը, իսկ փակումը կկայանա օգոստոսի 17- ին՝ Երևանի Ազատության հրապարակում:
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ խաղերին մասնակցելու համար մարզիկների կողմից 5344 հայտ է ներկայացվել, և խաղարկվելու են 352 մրցանակ:
Խաղերը կայանալու են «Միասնություն՝ սպորտով» կարգախոսով:
Ներկայացնում ենք խաղերի անցկացման ժամանակացույցը.
Արցախի Հանրապետությունում անցկացվող մրցումներ.
Ֆուտբոլ.
06.08
Ասկերանի մարզադաշտ
A խումբ
10:00 «Արտաշատ» – «Տագանրոգ»
15:00 «Ստեփանակերտ» – «Էջմիածին»
Մարտակերտի մարզադաշտ
B խումբ
10:00 Արագածավան – Բառնաուլ
15:00 Արմավիր – Սիդնեյ
07.08
Մարտունու մարզադաշտ
A խումբ
10:00 Էջմիածին – Բուենոս Այրես
15:00 Տագանրոգ – Ստեփանակերտ
Ասկերանի մարզադաշտ
B խումբ
10:00 Սիդնեյ – Բեյրութ
15:00 Բառնաուլ – Արմավիր
Մարտակերտի մարզադաշտ
C խումբ
10:00 Մոսկվա – Երևան
15:00 Մոնրեալ – Ռոսարիո
Օգոստոսի 9-ից ֆուտբոլի մրցումները կշարունակվեն ք.Երևանում:
Շախմատ
- Վայր՝ 3-րդ դպրոցի շենք
- Օր և ժամ՝ օգոստոսի 6, 7 , ժամը՝ 9:00-18:00
Օգոստոսի 9-ից շախմատի մրցումները կշարունակվեն ք. Երևանում:
Հեծանվային սպորտ
- Վայր ՝ մեկնարկը՝ Ստեփան Շահումյանի հրապարակից 35 կմ
դեպի Ասկերան - Օրեր՝ օգոստոսի 6, 7, ժամը՝ 9:00-16:00
- Ավարտ՝ Տատիկ, Պապիկ համալիրի մոտ
Ավարտից հետո կկայանա պարգևատրումը:
Բազկամարտ
- Օր և ժամ՝ օգոստոսի 6, ժամը՝ 9:00-15:00՝ կշռում
15:00-18:00 մրցումներ ձախ ձեռքով ( տղամարդիկ և կանայք)
Օգոստոսի 7, 9:00 13:00 մրցումներ աջ ձեռքով
(տղամարդիկ և կանայք) - 13:00 – 13:30՝ ընդմիջում
- 13:30-16:30՝ կիսաեզրափակիչ և եզրափակիչ մրցումներ
Ժամը 16:30- ից մրցումների պարգևատրման արարողություն
Սպորտային պարեր
Օր և ժամ՝ օգոստոսի 7, ժամը՝ 19:00-21:00
Պարգևատրումը՝ 21:00- ին՝ «Վալլեքս » հյուրանոց
Վոլեյբոլ
- Վայր՝ 6-րդ հիմնական դպրոցի դահլիճ
- Օգոստոսի 6, ժամը՝ 10:00 Ստեփանակերտ – Աշտարակ (կանայք), 12:00՝ Ստեփանակերտ – Բերդ (տղամարդիկ ), 14:00՝ Գավառ – Բյուրեղավան (տղամարդիկ )
- Օգոստոսի 7, 10:00 Ստեփանակերտ – Թեհրան (կանայք), 12:00, Ստեփանակերտ – Բյուրեղավան (տղամարդիկ), 14:00 Բերդ – Հնաբերդ (տղամարդիկ)
Օգոստոսի 9-ից վոլեյբոլի մրցումները կշարունակվեն ք.Երևանում:
Ստորև ներկայացնում ենք Երևանում կայանալիք մրցումների ժամանակացույցը մարզաձև առ մարզաձև.
- Հրաձգության մրցումների ժամանակացույց
- Հանդբոլի մրցումների ժամանակացույց:
- Լողի մրցումների ժամանակացույց:
- Թեթև ատլետիկայի մրցումների ժամանակացույց:
- Բադմինթոնի մրցումների ժամանակացույց:
- Բասկետբոլի խաղերի ժամանակացույց:
- Բազկամարտի մրցումների ժամանակացույց:
- Գոլֆի մրցումների ժամանակացույց:
- Լողափնյա վոլեյբոլի մրցումների ժամանակացույց:
- Վոլեյբոլի մրցումների ժամանակացույց:
- Շախմատի մրցումների ժամանակացույց:
- Հեծանվավազքի մրցումների ժամանակացույց:
- Ֆուտբոլի խաղերի ժամանակացույց:
- Ֆուտզալի խաղերի ժամանակացույց: